Na co zwrócić uwagę wybierając spacerówkę dla dziecka?

Na początku należy sprecyzować czy chcemy, aby to była terenowa spacerówka, czy mała, lekka o charakterze miejskim. Terenowe wózki jak np. Baby Jogger Summit X3 nie należą do najmniejszych i lekkich (waga 12,7 kg), ale sprawdzą się w każdym terenie, bez względu czy to będzie las, piaszczysta plaża czy lodowiec w Alpach. Duże, pompowane, polimerowe koła pokonają każdą przeszkodę, umożliwiając wspólne poznawanie świata oraz dzielenie sportowych pasji. Dodatkowo wózek wyposażony jest w hamulec ręczny, który doskonale sprawdzi się podczas biegu czy zejścia ze stromej górki. Warto również zwrócić uwagę na przednie koło, które jest obrotowe z możliwością blokady idealne do joggingu.

Natomiast jeśli potrzebujemy małej, lekkiej i funkcjonalnej spacerówki to zdecydowanie lepszym wyborem będzie np. Espiro Magic (waga 7,5 kg). Wózek ten jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców żyjących w miejskiej dżungli. Skrętne przednie koła sprawdzą się podczas wędrówki między półkami w sklepie, a kosz pod wózkiem pomieści drobne zakupy. Rozkładane oparcie oraz możliwość ustawienia podnóżka na wprost zapewni małemu pasażerowi komfortowe warunki podczas drzemki.

Dla osób chcących wyróżniać się w tłumie idealny będzie Quinny Zapp Flex (waga 8,8 kg). Dzięki oryginalnemu designowi przykuje uwagę nie jednej osoby. Atutem tego wózka jest duża skrętność oraz możliwość ustawienia siedziska w dwóch kierunkach  - przodem i tyłem do siebie. Dodatkowo jego stelaż jest kompatybilny z fotelikami samochodowymi oraz gondolą, dzięki czemu możemy go używać już od narodzin maleństwa. Wózek ten składa się do bardzo małych rozmiarów, więc bez problemu zmieści się praktycznie do każdego bagażnika w samochodzie. Do zalet można niewątpliwie zaliczyć powiększany daszek z UV 50+ oraz wodoodporną tapicerkę. W komplecie z wózkiem jest folia przeciwdeszczowa oraz adaptery do wszystkich fotelików Maxi-Cosi.